Sign Up!

🔥 Hot right Now! 🌶
🏆 Claim your level milestone badges:
1000 // 2000 // 3000 // 4000 // 5000 // 6000 // 7000
👯‍♀️Find your Team HERE!

🎄 A Friend-Tastic Holiday ❄️

Options
12345679»

Comments

  • Sofia1992
    Sofia1992 Posts: 2,526 Level 5
    Options
    Wow! That's great @Elsa. I can't wait to get Bubblegum's new outfit tomorrow.
    Btw, don't you have his King outfit ?
  • _Elsa_
    _Elsa_ Posts: 36,690 Sweet Legend
    edited December 2019
    Options
    Yes I do have him as King Chewy but I cropped the print screen to show him as an angel.
  • wafercookieflippers
    wafercookieflippers Posts: 4,637 Legend
    edited December 2019
    Options
    I got mine today! I'm so happy! I'm waiting a little longer to post my "collage de homage" (just go with it, it rhymes). I don't want to spoil anything for anyone. I can't contain my excitement! 

    Woot woot. 🤘😇🙌🙌🙌♥️🐳

    @Sofia1992 @Elsa @QueenMia @Foley1362

    Edit

    I posted the collage in the counting thread. Instead, here I offer a love song for my Sweet BGT Angel. This came to mind the moment I saw him on the floor. He did not quite deserve that. Not by far. 😉

    "Always an Angel to Me" (to the tune of Billy Joel's "Always a Woman to Me")



    He is frequently kind and he's suddenly cruel
    He can do as he pleases, he's nobody's fool
    But he can't be convicted, he's earned his wings
    And the most he will do is throw bubblegum at you
    But he's always an Angel to me

    (I may have to rework the whole song eventually. I love BGT like almost as much as you love Nutcracker @Sofia1992 🤗)

    So fun. Worth every day I have waited. Thank you @QueenMia  and please pass on my adoration and gratitude to the studio. ♥️🐳

  • Gordan
    Gordan Posts: 7 Level 2
    edited January 2020
    Options
    Sofia1992 je rekla: Hej svima. 2. tjedan prazničkog kalendara tek je počeo. (Da !!!) 
    Upravo sam završio tu odluku (bilo je vrlo lako) i imam i 30 naljepnica od .... Santa Yeti. 
    Ho ho ho .... Ne mogu dočekati da ga i ja dobijem.
    Tko je još uzbuđen zbog toga?




    Simon888 je rekao: Hvala @ Sofia1992 na objavljenom vremenu i trudu da objasnite stvari i vratite se u vjeru u ovaj događaj: hurray:
    Nisam dobio Yettija, a Djed



    Božićnjak je
    rekao: U redu, možda ste opet u pravu u vezi sa svakodnevnim potragom za zelenom kutijom! Ali nakon što sam dobio 4 naljepnice Santa Yetija, završio sam još 2/3 dnevne potrage, ali nisam primio sve naljepnice Santa Yetija.
    Da li su u mom slučaju naljepnice izravno trebale s prazničnim događajima, o tome mi nije jasno. 
    Označavam @PummyRaj za više čišćenja.
    caambuj je rekao: U redu, možda ste opet u pravu u vezi sa svakodnevnim potragom za zelenom kutijom! Ali nakon što sam dobio 4 naljepnice Santa Yetija, završio sam još 2/3 dnevne potrage, ali nisam primio sve naljepnice Santa Yetija.
    Da li su u mom slučaju naljepnice izravno trebale s prazničnim događajima, o tome mi nije jasno. 
    Označavam @PummyRaj za više čišćenja.
    ** Edit - Unsupported Language ** 

    Jasmina

    Ja također nisam dobio Yetti the Santa, sve druge sam dobio škoroje bez ikakvih problema.
    Da li postoji mogućnost da na kraju cijelog konteksta postignemo postignuća i Santu? !!!
    Zaista bi bila presretna! Uistinu mi nije bilo teško, ne znam da li sam zato što je već na 790 i nekoj stazi (aloo, pa to je skoro 800-ta staza !!!
    Stvarno mi je bilo prekasno družiti se s vama cijelo ovo vrijeme, a ja mi netko je rekao da ću biti tu za toliko vremena, ne bih vjerovao. Sada sam pun sreće i ne mogu izdržati ni 1-2 h da ne igram CANDY CRUSH PRIJATELJI SAGA !!! Da mi je najbolja igra ikad !!! Imam imam 42 g.Ali sam u duši još dijete,;)
    Obožavam vas sve te se nadam da ću doći do svog kraja !!! Ne žuri mi se nigdje, tako da NIKADA NEĆU PRESTATI IGRATI OVU IGRU !!!
       Nadam se da ćete mi pomoći da pobijedite još Yetti the Santa, jer kakav sam oglas fali mi još samo ON !!! Zaista ne znam da li tajna nisam bila koncetrirana, ili je baš morao netko biti "ne pobijeđen"; pa je meni ispao slućajno baš na ?! MOLIM VAS JOŠ 1, KAO "DRAGOG BOGA" !!! Osim toga, od kad igram uclanila sam se u svoje zajednike 3 puta (imam imam 3 profila, a koristi se samo zadnji (na njemu imam, naravno najmanje zna-eva, ....). Druga 2 profila se zovu: - 1) MAKAMAKA1; -2) Jasmina 42 (na tom imamu najviše značku-va ...); ovaj -3) Jasmina, da zadnji i taj i koristim, naravno! Već u paru navrata sam pitala u zajednici da li je moguće da mi spoji sva tri ?! Ali nisam dobio nikakav odgovor! Puno pozdrav svima iz Hrvatske !!! :)

  • Gordan
    Gordan Posts: 7 Level 2
    edited January 2020
    Options
    ** Edit - Unsupported Language ** 

  • Gordan
    Gordan Posts: 7 Level 2
    edited January 2020
    Options
    ** Edit - Unsupported Language ** 

  • QueenMia
    QueenMia Posts: 12,979 Community Manager
    edited January 2020
    Options
    Hehe, so happy you're enjoying the BGT Angel, @wafercookieflippers 😄 Loved the song, by the way 🐳😋

    @Gordan - Welcome to the Community 🤗 Please note that we only use English on the King Community, to make sure that everyone understand and can be understood. Therefore, I'd like to ask you to use English from now on.

    Thanks for your understanding and have the sweetest day 🍒

  • Sofia1992
    Sofia1992 Posts: 2,526 Level 5
    Options
    Congrats @wafercookieflippers.
    I'm glad that you got Bubblegum Troll Angel.
    Yes, I've got him too.

    Haha...Still he is so hilarious and I like that 'angelic' but at the same time evil smile as Bubblegum Troll waits to use his ability.

    Even if BubbleGum Troll is awesome, still I will go with Nutcracker. No offense but I love Nutcracker and noone will change my opinion that I have for him.

    (Btw, I wonder if Nutcracker's outfits like King of Hearts, Prince of Diamonds, his Mr.Toffee's outfit and Leprechaun will appear again this year!
    Sorry for my curiosity but the next month is Valentine's Day so....I'm still curious. Now, I want a wonder to happen about it. )

Hey! Would you like to give us your opinion?